اخبار

اقامه نمازجمعه شهریار توسط حجت الاسلام والمسلمین حیدری

اقامه نمازجمعه شهریار توسط حجت الاسلام والمسلمین حیدری
نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت حجت الاسلام والمسلمین حیدری امام جمعه موقت شهریار و با حضور پرشور مردم شهید پرور شهرستان برگزار گردید.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی محراب، نماز جمعه این هفته شهرستان شهریار به امامت  حجت الاسلام والمسلمین حیدری امام جمعه موقت شهریارو مدیر ناحیه شهیداشرفی اصفهانی  با حضور پرشور مردم شهید پرور شهرستان برگزار گردید.

خلاصه خطبه اول:

خطیب این هفته نماز جمعه شهریار،ضمن سفارش به تقوای الهی ودوری از معاصی،ایشان تقوا را به عبارتی بهتر کنترل کننده درونی انسان بیان کردند واینکه تقوا انسان را از طغیان شهوات محافظت می کند .

خداوند سبحان در سوره انفال آیه 29می فرماید (یا ایها الذین ءامنواان تتقواالله یجعل لکم فرقاناً ویکفر عنکم سیاتکم ویغفر لکم والله ذولفضل العظیم)  ای مومنین کسانی که ایمان آوردید اگر پرهیزکار باشید، اگر حدود خدا را رعایت کنید ،خداوند به شما فرقان می بخشد به شما قوه تشخیص حق از باطل را عنایت می کند وخداوند بدیهایتان را می پوشاند واینکه مشمول غفران خداوند قرار می گیرید .3دستاورد مهم در این آیه برای انسان بیان شدوعطف به همین مطلب کلام زیبای امیر المومنین(ع)است که فرموده اند :اگر حق به ما هو حق به جامعه عرضه می شد کسی او را رها نمیکرد واگر باطل با همان لباس واقعیش بر جامعه عرضه میشد کسی دنبال باطل نمی رفت......مشکل اینجاست که طوری حق را با باطل با هم مخلوط می کنند ،گاهی وقتها انسان نمی داند که حق است یا باطل که به وظیفه اش عمل کند و اشاره به اینکه خداوند عزوجل  در آیه 3سوره طلاق می فرماید(من یتق الله یجعل له من أمره یُسراً)    یعنی پرهیز کاران هیچ وقت وهیچ جا در بن بست نخواهند افتاد.

وهمچنین از بیانات گهربار حضرت علی (ع) که می فرمایند:  اهل تقوا سه نشانه مهم دارد؛1-همه اعمالشان خالص است.2-آرزوی زیادی در دنیا ندارند.3-متقین کسانی هستند که از فرصتهایشان خوب استفاده می کنند.

خلاصه خطبه دوم:

حجت السلام والمسلمین حیدری در خطبه دوم ،ضمن سفارش به تقوای الهی ودوری از معاصی ،ابتدا ایشان پنجم صفر سالروز شهادت دردانه حضرت ابی عبدالله(ع) ،حضرت رقیه(س)را تسلیت عرض نمودند وسپس اشاره به مناسبتهای پیش رو داشتند که ،7آذر روز نیروی دریایی وتبریک به مناسبت این روز به تمام غیور مردان نیروی دریایی و توفیق روز افزون برای ایشان از درگاه خداوند خواستار شدند.8آذر روز همبستگی با ملت فلسطین که طبق بیانات مقام معضم رهبری(حفظه الله)که مواضع بسیار صریح وروشنی در قبال فلسطین وبقیه جوامع اسلامی دارند که ایشان فرمودند:وظیفه همه دنیای اسلام تجهیز فلسطین است. .واشاره به هشتم صفر ولادت امام موسی کاظم(ع) وشهادت امام حسن مجتبی(ع)به روایتی را داشتند.

10آذر سالروز شهادت آیت الله مدرس که این روز را روز مجلس نامگذاری کرده اند .وتبریک به مناسبت روز مجلس به نمایندگان عزیز  مجلس واشاره به پیام مقام معظم رهبری به مجلس که:کار جهادی مجلس نگاه به اولویت ها خصوصاًاقتصاد مقاومتی است..

9صفر سالروز شهادت صحابه پیامبراکرم(ص)عمار یاسر که یکی از نشانه های اسلام است. 11آذرسالروز شهادت میرزا کوچک خان جنگلی است،ونظام ما قدردان زحماتوتلاشهای  این بزرگواران هست وخواهد بود. 12آذر سالروز تصویب قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی که در سال 58اتفاق افتاد وایشان در ادامه تشکر وقدر دانی کردند  از بسیجیان عزیز که هفته بسیج را بسیار با شکوه برگزار کردند.

ودر ادامه به تحولات اخیر بحرین وحمله دشمنان به منزل شیخ عیسی قاسم وسعی بر تعطیل نمودن نماز جمعه شیخ عیسی قاسم اشاره داشتندواین است که دشمن احساس خطر کرده واشاره به بیان زیبای حضرت امام (ره)که فرمودند:نماز جمعه در رأس همه امور است ..واین تحولات  نشان از اهمیت نماز جمعه است.

وهمچنین اشاره به مهمترین اتفاق سیاسی کشور که بحث مذاکرات هسته ای بود وتمدید مذاکرات تا 10تیر ماه 94،ایشان در ادامه این موضوع به بیانات مقام عظمای ولایت امام خامنه ای(حفظه الله)اشاره داشتند که فرمودند:بنده با تمدید مذاکرات مخالف نیستم همان طور که با اصل مذاکره مخالف نبودم واینکه حقاًوانصافاًگروه مذاکره کننده ایران پر تلاش وجدی هستند ایستادگی می کنند وزیر حرف زور نمی روند وبا جدیت ،منطق ودلسوزی کار می کنند.

 


۱۰ آذر ۱۳۹۳ ۱۱:۱۹
ناحیه شهیداشرفی اصفهانی |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید