اخبار

دهه تکریم در مسجد جامع شهریار

دهه تکریم در مسجد جامع شهریار
خواهران نماز گزار و خادمین افتخاری مسجد جامع شهریار مصادف با 27 شعبان المعظم،اقدام به غبار روبی از مسجد نمودند.
اهالی مسجد کوچک و بزرگ، مادر و دختر همدل و همرنگ شدند تا خانه امید خانواده بیش از پیش پاک و زیبا بنظر برسد.

 

به گزارش رابط فرهنگی مسجد جامع شهریار:

همزمان با دهه تکریم واحد فرهنگی خواهران مسجد جامع شهریار، بصورت فعال و پویا به زدودن غباراز رخسار مسجد جامع شهرمان پرداختند. خواهران نماز گزار و خادمین افتخاری مسجد در تاریخ  92.4.15  مصادف با 27 شعبان المعظم ،اقدام به غبار روبی از مسجد نمودند.

اهالی مسجد  کوچک و بزرگ، مادر و دختر همدل و همرنگ شدند، مسجد را آب و جارو کردند تا خانه امید خانواده  بیش از پیش پاک و زیبا بنظر برسد.dahe takrim mosallae shahriar
dahe takrim mosallae shahriar  

خانه خدا را خانه خویش میدانستند، چرا که از کودکی با این مکان مقدس انس گرفته اند، هر زمان که صدای اذان موذن گوش جانشان را نوازش میداد  مشتاقانه به سوی مسجد میشتافتند.

آری مسجد خانه امید خانواده ما و بستر پرورش روح و فکر و بالندگی تمام اعضای خانواده هست.

dahe takrim mosallae shahriar
dahe takrim mosallae shahriar
  خواهران مسجد جامع، تکریم و غبار روبی را بهانه ای ساختند تا غبار را از دل پاک کنند و چشم دل را بگشایند و آماده مهمانی ماه خدا گردند.

  پس از غبار روبی مسجد در ادامه جمع حاضر، به عیادت یکی از همسایه های بیمار مسجد که والده مکرمه(( شهید مهدی عسگری)) بود، رفتند.

dahe takrim mosallae shahriar

در آنجا ضمن گفت و گو و دیدار و بیان خاطرات توسط خانواده شهید ، غباری از تن زدودند.توصیه های مادر شهید  در جمع حاضر:

((.. ادامه راه شهیدان راه سعادتمندی است. مساجد سنگر هستند و پایگاه فعالیت بسیجیان وشهدا، همین مساجد بوده اند. تمامی شهیدان برای رفتن به جبهه ها ازمساجد اعزام میشدند و گاها که مرخصی می آمدند،بیشتر اوقات خود را در مساجد سپری میکردند، چرا که مسجدرا  پایگاه فعالیت خود میدانستند.))

مساجد همواره محفل و مامن انسانهای خدا جو بوده و عشاق سفرکرده از بستر تعالیم و رهنمودهایی که در مسجد آموخته اند، به بالندگی معنوی رسیده اند.

 این دیدار با هدیه گل و شیرینی و با هدف احیای سنتهای دینی و یادآوری نقش مساجد بعنوان محور فعالیتهای فرهنگی محلات صورت گرفت.

dahe takrim mosallae shahriar  

dahe takrim mosallae shahriar

  

۲۵ تیر ۱۳۹۲ ۱۱:۲۶
ناحیه شهید اشرفی اصفهانی- مرکز رسیدگی به امور مساجد |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید