اخبار

روز جهانی مسجد در نوای رادیو حرم

روز جهانی مسجد در نوای رادیو حرم
حجت الاسلام حیدری: پویایی مساجد در گروی تعامل سازنده و صمیمی بین اهالی مسجد است و نقش امام جماعت مسجد، هیئت امناء مساجد و نمازگزاران محترم در این رابطه بسیار موثر است.

 

 رادیو حرم رادیویی محلی است که فعالیت خود را از  92.3.2  همزمان با میلاد امام علی (ع) در آستان مقدس امامزاده اسماعیل(ع) شهریار  آغاز کرده است.

ساعت فعالیت رادیو حرم  پنجشنبه ها ساعت ۱۸ در محل صحن مقدس امامزاده اسماعیل (ع) شهریار میباشد.

مهمان رادیو حرم در 92.5.31 حجت الاسلام و المسلمین حیدری سرپرست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد شهریار بودند، که به مناسبت روز جهانی مسجد درمحل رادیو حرم حضور پیدا کردند.

ایشان با تشریح عملکرد مساجد بعنوان پایگاههای فعالیت فرهنگی و اجتماعی، به اهمیت نقش مساجد در شکل گیری شخصیت مذهبی نوجوانان و جوانان اشاره نمودند.حاج آقای حیدری پویایی مساجد را در گروی تعامل سازنده و صمیمی بین اهالی مسجد برشمردند و نقش امام جماعت مسجد،  هیئت امناء مساجد و نمازگزاران محترم را در این رابطه  به اختصار برشمردند.

ایشان گزارشی اجمالی نیز از مساجد سطح شهرستان شهریار ارائه نمودند. بخشی از صحبتهای حاج آقای حیدری معطوف بود به مساجد راکد که فعالیت آنها کم هست. ایشان اشاره کردند که تعداد این مساجد کم هست و غالبا مشکل این مساجد عدم وجود خانه عالم جهت سکونت امام جماعت محترم مسجد میباشد و از دیگر مشکلات این مساجد منابع مالی و درآمدی کم آنها هست. ایشان در این رابطه افزودند: طی گفتگوها و تعاملاتی که با شوراهای شهر و روستا انجام داده ایم از آنها درخاست کرده ایم که از محل منابع فرهنگی جهت تاسیس خانه عالم و کتابخانه مساجد و نیز ایجاد مستقلات برای مساجد  اقدام نمایند تا بخشی از مشکلات مساجد برطرف گردد.

ایشان فرمودند د صورت احداث خانه عالم برای مساجد، با توجه به هما هنگیهایی که امورمساجد با دفتر امام جمعه محترم شهرستان انجام داده است، مشکل عدم فعالیت برخی از مساجد  را برطرف میسازیم و ائمه محترم جماعات را به مساجد معرفی مینماییم.

radio haramradio haram.Roze jahanie masjed  radio haram.Roze jahanie masjedradio haram.Roze jahanie masjed

 

radio haram.Roze jahanie masjedradio haram.Roze jahanie masjed

 

radio haram.Roze jahanie masjedradio haram.Roze jahanie masjed

radio haram.Roze jahanie masjed  

۶ شهریور ۱۳۹۲ ۱۳:۴۷
ناحیه شهید اشرفی اصفهانی- مرکز رسیدگی به امور مساجد |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید