اخبار

خطبه های نماز جمعه صباشهر دهم آبان

خطبه های نماز جمعه صباشهر دهم آبان
عذا داریها برای ابا عبدالله علاوه بر شور حسینی باید با شعور و معرفت همراه باشد تا ان شاالله درک صحیح و درستی از قیام عاشورا و حماسه حسینی داشته باشیم

 

نماز جمعه این هفته شهر صباشهر(92.8.10)، توسط حجت الاسلام حیدری سرپرست محترم مرکزرسیدگی به امور مساجد شهرستان شهریار اقامه گردید.

ایشان بعد از ایرادخطبه اول، در خطبه دوم سخنان خود به مناسبتهایی که در طول هفته بعد خواهیم داشت اشاره نمودند و توضیحاتی را ارائه کردند که در اینجا به اختصار بخشی از سخنان ایشان را ذکر مینمائیم:

* امروز 10 آبان، مصادف است با سالروز شهادت اولین شهید محراب نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، آیت الله شهید سید محمد علی قاضی طباطبائی ،امام جمعه تبریز که ایشان اولین امام جمعه ای بودند که در سنگر خطبه نماز جمعه در تاریخ نظام مقدس جمهوری اسلامی به فیض شهادت رسیدند.

* مناسبت بعدی 13 آبان ماه است که در این روز 3 واقعه رخ داده است: اولین آن تبعید امام راحل (ره) در سال1342 بود ،که امام بر علیه قانون کاپیتولاسیون موضع گرفتندو موضع گیری امام منجر به تبعید ایشان شد.

دومین واقعه این بود که 13 آبان 1357 (14 سال بعد از تبعید امام) ، عده ای از جوانها و دانش آموزان ما به وسط میدان آمدند و کشته شدند که این روز در تقویم مقدس نظام جمهوری اسلامی  معروف شد به روز  دانش آموز. من این روز را به همه دانش آموزان عزیز تبریک میگویم و از آنها میخواهم  که تاریخ رامطالعه کنند و بدانند که این انقلاب ثمره خون چه کسانی هست.

سومین واقعه 13 آبان  1358، 15 سال بعد از تبعیدامام رخ داد و آن  تسخیر لانه جاسوسی بود. سفارت آمریکا در تهران تبدیل شده بود به لانه جاسوسی آمریکائیها بر علیه نظام جمهوری اسلامی ایران که امام راحل از این حماسه بعنوان انقلاب دوم یاد کردند.

شما در هر سه این اتفاقها  در 13 آبان نقش مستقیم آمریکا را دارید میبینید و این روز شد روز ملی مبارزه با استکبار جهانی. بزرگترین نقدی که در روز 13 آبان هست طبق نظر مقام معظم رهبری: " اگر دنیا شاهد آن است که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و تا امروز،ملتهای مسلمان در همه جای جهانحرکاتی از سر اعتماد به خود در جهت بازگشت به هویت و فرهنگ اسلامی خود انجام می دهند، درست به این دلیل است که مبارزه فداکارانه ملت ایران این ترفند استعمار و استکبار را که ملت مسلمان قادر به عقب نشاندن قدرتهای اروپا و آمریکا نیست رابه هم زده، و این معادله را ایران به هم ریخته است"

 سال 1358 گفتند سفارت آمریکا در ایران لانه جاسوسیست. چند سال از آن تاریخ میگذرد؟ بعد 34 سال متحدان اروپایی آمریکا هم به این نتیجه رسیدند که سفارت آمریکا در کشورهای آنها لانه جاسوسیست. آمریکا قدرتمند نادانیست که تابع هیچ منطقی نیست و حتی به غلامان حلقه به گوش خودش رحم نمیکند.

طبق آمارهایی که منتشر گردیده  8میلیارد شنود تلفنی داشته است. آمریکا نه به غلامان،نه به هم پیمانان و نه به متحدان خود رحم کرده است.

 ایشان در ادامه فرمودند در چهار چوب دستگاه دیپلماسی باید تحت امر ولی مسلمین بود و دولت نیز باید به وظایف سیاسی خودش عمل بکند. ما نه تند رویها را قبول میکنیم و نه کند رویها را. یک عده که جایگاه حقوقی ندارند و با ادبیات سیاسی  آشنائی ندارند، نباید برای مسئولین طراز اول مملکت تعیین تکلیف کنند، نه افراط و نه تفریط. انتظار ما این است که بر مبنای شعاری که دولت یازدهم داد، تدبیر و امید ، هم امید را در دلهای مردم زنده نگه دارند و هم با تدبیری اسلامی که تحت امر ولی امر مسلمین جهان است پیش بروند. هر کس تا بحال تحت امر مقام معظم رهبری پیش رفته است، هم باعث عزت خودگردیده و هم عزت نظام خود را  به دنیا دیکته و تفهیم نموده است.

* مناسبت بعدی در آستانه سال جدید قمری، فرا رسیدن ایام حزن و اندوه  اهل بیت عصمت و طهارت، ایام شهادت مظلومانه سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله(ع) ویاران با وفایش هست. فرا رسیدن این مناسبت را خدمت حضرت ولی عصر(عج) و نائب آن حضرت، رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی و جمع حاضر تسلیت و تعزیت عرض میکنم. اساسی ترین شعار سید الشهدا  این است که به برادر خود محمد حنفی فرمود: " به خدا قسم اگر در زمین و زیر آسمان نقطه امنی برای حسین(ع) پیدا نشود و تنها راه و نقطه امن اطاعت از یزید و بیعت با او باشد، من هرگز تن به این خفت و خواری نخواهم داد. " ایشان در ادامه به این موضوع تاکید داشتند که عذا داریها علاوه  بر شور حسینی باید با شعور و معرفت همراه باشد تا ان شاالله درک صحیح و درستی از قیام عاشورا و حماسه حسینی داشته باشیم.

namaz jome 10abannamaz jome 10aban

namaz jome 10aban 

۲ آذر ۱۳۹۲ ۱۳:۱۶
ناحیه شهید اشرفی اصفهانی- مرکز رسیدگی به امور مساجد |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید