اخبار

خطبه های نماز جمعه صباشهر بیست و شش مهر

خطبه های نماز جمعه صباشهر بیست و شش مهر
هر کس حدود خداوند تبارک و تعالی را رعایت کند، یعنی از چراغ قرمز دین عبور نکند، هیچ وقت در بنب بست و تنگنا قرار نمیگیرد. هم در دنیا با عزت خواهد بود و هم در آخرت آنچه که در دنیا در سایه تقوای الهی کاشته است درو خواهد کرد.

 

 

نماز جمعه این هفته شهر صباشهر(92.7.26)، توسط حجت الاسلام حیدری سرپرست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد شهرستان شهریار اقامه گردید. در اینجا به اختصار بخشی از سخنان ایشان را که در خطبه اول بیان نمودند  ذکرمینمائیم:

پروردگار تبارک و تعالی در محکمترین سند آسمانیش قرآن مجید وعده فرمود: هرکس متقی باشد، هرکس پرهیزگار باشد، هرکس حدود خداوند تبارک و تعالی را رعایت کند، به تعبیر استاد ما رضوان الله تعالی علیه از چراغ قرمز دین عبور نکند، هیچ وقت در بنب بست و تنگنا قرار نمیگیرد. هم در دنیا با عزت خواهد بود و هم در آخرت آنچه که در دنیا کاشته است در سایه تقوای الهی درو خواهد کرد.

 درنصیحتهای لقمان حکیم به فرزندش هست که، ای پسر جان تو را به شش خصلت سفارش میکنم که تمام نیازهای دنیا، دانش دنیا و آخرت در این شش نکته هست:

1) ذهن خودت را، فکر خودت را، دل خودت را مشغول دنیا نکن. به اندازه ای به دنیا توجه کن که بنا هست در آن زندگی کنی.

2) برای آخرت خودت هم به اندازه ای که بناهست در آخرت بمانی کار کن.

3) به اندازه ای که به خدا احتیاج داری و نیاز داری حرف خدا را اطاعت کن.

4) تلاش کن در این دنیا عاقبت به خیر بشوی و از اهالی جهنم نباشی. در اواخر دعای عرفه داریم که حضرت سید الشهدا(ع) خطاب به خداوند میفرمایند:  خدایا یک چیزی(نعمتی)  ازت میخواهم که اگر آن را به من بدهی،هیچ چیز دیگر در این دنیا به من ندهی، همان یک  نعمت برایم بس است و کفایت میکند.و اگر آن یک نعمت رو ندهی و همه نعمتهای دنیا رابه من عطا کنی  دردم را دوا نخواهد کرد. آن نعمت عاقبت به خیری من است،یعنی با حسن عاقبت از دنیا بروم، روز قیامت جزء کسانی که در عذابت محبوس خواهند شد، نباشم.

5) به اندازه ای که تحمل داری عذاب رو، آتش رو بچشی به همان اندازه برو گناه کن.

6)  اگر یک وقتی به سرت زد که از خدای خودت نا فرمانی کنی، برو یک جایی، برو مکانی که خداوند تو رو در آنجا نبیند.

ان شاالله خداوند تبارک وتعالی توفیق عمل به این نکات رو به همه ما عنایت بفرماید.

namaz jome 27mehr
namaz jome 27mehr  

namaz jome 27mehr

۵ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۱۴
ناحیه شهید اشرفی اصفهانی- مرکز رسیدگی به امور مساجد |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید