اخبار

حماسه 9دی انقلاب سوم مردم ایران

حماسه 9دی انقلاب سوم مردم ایران
در سالگرد حماسه 9 دی باید تلاش شود حرف اصلی ملت ایران یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده های الهی تبیین شود و حماسه 9دی تجلی قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب است.

 

دوشنبه نهم دیماه سال1392 ساعت 10 الی 12 سالن اجتماعات هلال احمر شهریار، شاهد برگزاری همایش تبیینی- تحلیلی حماسه 9 دی تحت عنوان بصیرت و پایداری بود. سخنران همایش حجت الاسلام والمسلمین دکتر صدرالدین شریعتی پ‍‍زوهشگر و استاد دانشگاه  بودند.
9 دیماه امسال مصادف بود با ایام رحلت رسول مکرم اسلام(ص) وشهادت حضرت امام حسن(ع)، که این موجب شد تا حال و هوای همایش رنگ و بوی دیگری به خود بگیرد.

در این مراسم که با حضور حجت الاسلام والمسلمین شائق امام جمعه وحیدیه،حجت الاسلام حیدری سرپرست مرکز رسیدگی به امور مساجد شهریار، سرهنگ یامینی فرمانده سپاه شهریار و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان شهریارو با حضور مردم ولایت مدار برگزار گردید، پس از تلاوتی چند از آیات قرآن کریم، حجت الاسلام والمسلمین صدرالدین شریعتی  زوایای پیدا وپنهان فتنه سال88 را مورد برسی قرار دادند و همچنین در مورد حماسه ۹ دی به سخنرانی پرداختند.

 ایشان در بخشی از سخنان خود به فرمایشات مقام معظم رهبری اشاره نمودند که: در سالگرد حماسه 9 دی باید تلاش شود حرف اصلی ملت ایران یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده های الهی تبیین شود و حماسه 9دی تجلی قدرت خدا و حرکتی ماندگار در تاریخ انقلاب است.

ایشان حماسه 9 دی را انقلاب سوم نامیدند و افزودند: حرکت خودجوش مردمی در 9 دی ماه سال 88 انقلاب سومی است که در کشور اتفاق افتاد. انقلاب اول در 22 بهمن ماه 57 اتفاق افتاد و انقلاب دوم تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود. 9دی یک حرکت اساسی و نتیجه انقلاب اول و انقلاب دوم بود. ایشان خاطرنشان کرد: مردم با مطالعه آرمانهای امام (ره) و فرمایشات مقام معظم رهبری احساس کردند حرکت جدیدی به صورت خزنده از طریق انتخابات می خواهد به نظام ضربه وارد کند. قانون انتخابات برای خود تعریفی دارد اما آنها این تعریف را رعایت نکردند و مدعی شدند نظام و رهبری باید نظر آنها را بپذیرد.

مردم وقتی مشاهده کردند این مدعیان با تمام اصول و مقدسات انقلاب و امام (ره) سر ناسازگاری دارند به صورت خودجوش به میدان آمدند. بخصوص آنها بزرگترین حادثه مولد انقلاب که حادثه کربلا و عاشورای مقدس است را با تمام وجود مورد ستیز و مقابله قرار دادند. به عاشورا تهاجم کردند، ضرب و شتم عاشوراییان را انجام دادند، آتش زدند، عده ای را مجروح کردند، سوت و کف زدند و ...
وی اضافه کرد: مردم احساس کردند در زمان طاغوت هم با عاشورا این چنین برخورد نمی کردند لذا با تمام وجود به میدان آمدند تا ماهیت عاشورا ستیزان و فتنه گران را از جامعه بزدایند و با آن حرکت خود ساخته که قریب 4 میلیون نفر فقط در شهر تهران به میدان آمدند و شعارهای جدی دادند با این حرکت به مقابله پرداختند. 

 در پایان مراسم نیز مسابقه ای با عنوان ” بهترین جمله در خصوص حماسه ۹ دی” برگزار و به ۹ نفر از برندگان جوایز نفیسی اهدا گردید.

                    
                     
                  
                  

۱۶ دی ۱۳۹۲ ۱۴:۵۰
ناحیه شهید اشرفی اصفهانی- مرکز رسیدگی به امور مساجد |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید