اخبار

شمیم قرآن در مسجد علی ابن موسی الرضا(ع)

شمیم قرآن در مسجد علی ابن موسی الرضا(ع)
طی صحبتهای انجام شده در شورای فرهنگی مسجد علی ابن موسی الرضا(ع) مقرر شد در ماه مبارک رمضان ، با دعوت از قاریان قرآن بعد از نماز مغرب و اعشاء هر شب یک جزء از قرآن کریم تلاوت گردد.

 

در جلسه مورخ  27خرداد ماه سال1392 شورای فرهنگی(شورای برنامه ریزی و اجرای مناسبتهای مذهبی) مسجد علی ابن موسی الرضا علیه السلام  که با حضور حجت الاسلام میرباقری امام جماعت محترم مسجد، آقای مهندس احمدی دبیر شورا و دیگر اعضا صورت گرفت، و نظر به حدیث پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله که می فرمایند :

«اِن اَرَدتُم عَیشَ السُّعَداءِ و َمَوتَ الشُّهَداءِ و َالنَّجاةَ یَومَ الحَسرَةِ و َالظِّلَّ یَومَ الحَرورِ و َالهُدى یَومَ الضَّلالَةِ فَادرُسُوا القُرآنَ فَاِنَّهُ کَلامُ الرَّحمانِ و حِرزٌ مِنَ الشَیطانِ و رُجحانٌ فِى المیزانِ ؛» اگر زندگى سعادتمندان، مرگ شهیدان، نجات روز حسرت (قیامت)، سایه روزِ سوزان و هدایت در روز  گمراهى را مى خواهید، قرآن را یاد بگیرید که آن سخن خداى مهربان است و سپرى است در مقابل شیطان و سنگینى در ترازوى اعمال

و همچنین بیانات ائمه معصومین(ع) در خصوص تلاوت قرآن و دیگر صحبتهای انجام شده بین اعضاء شورای فرهنگی  مقرر شد در ماه مبارک رمضان ، با دعوت از قاریان قرآن بعد از نماز مغرب و اعشاء هر شب یک جزء از قرآن کریم تلاوت شود، تادر پایان این ضیافت الهی با حضور نمازگزاران محترم مسجد علی ابن موسی الرضا(ع) ان شاالله یک ختم قرآن کامل انجام شود.

بعد از تصمیم گیری انجام شده در شورای فرهنگی مسجد، برنامه پبشنهادی در جلسه هیئت امناء مسجد مورخه 13تیرماه مطرح، و با بحث های انجام شده در خصوص اجرای بهتر برنامه ها، نهایتاً برگزاری کرسی تلاوت قرآن کریم در مسجد به مدت سی شب در ماه مبارک رمضان مصوب گردید .

آقای احمدی دبیر شورای فرهنگی مسجد با کمک فرمانده محترم پایگاه امام رضا(ع) آقای شریفی مهر و آقای رضایی اقدامات لازم را جهت برنامه ریزی، تبلیغات و اجرای مراسم آغاز نمودند و طی صحبتهای انجام شده با استاد بهرامی (استاد و قاری قرآن)، آقای قدبیگی و دیگر دوستان ایشان ، هماهنگی های لازم جهت تلاوت قرآن در سی شب ماه مبارک رمضان با ایشان انجام شد.

تبلیغات مراسم نیز یک هفته قبل از ماه مبارک رمضان به صورت بنر و ... در جلوی درب مسجد و در اطراف شهرک کمیته شهریار صورت پذیرفت. 

قاریان محترم بعد از اقامه نماز جماعت مغرب و اعشاء و بعد از اذکار هر روزه ماه مبارک، بلافاصله در جایگاه مخصوص تدارک دیده شده در جلوی محراب مسجد مستقر شده و با صوت زیبای خود هر شب یک جزء از کلام ا... مجید را تلاوت نمودند.


                

                

                 

۱۵ دی ۱۳۹۲ ۰۷:۵۸
ناحیه شهید اشرفی اصفهانی- مرکز رسیدگی به امور مساجد |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید