اخبار

تجدید میثاق با پیر جماران

تجدید میثاق با پیر جماران
از غم دوست در این میکده فریاد کشم. دادرس نیست کـه در هجر رخش داد کشم

 

 

بعد از ظهر روز شنبه دوازدهم بهمن ماه است. دانه های سفید برف  از آسمان جماران بر روی عابران میبارد و کف خیابان را سفید میکند. هوا سرد است ولی دلهایمان گرم به دیدار یار. یاری که سالهاست سفر کرده و دیدگانمان در حسرت دیدار او باقی مانده، ولی صدای ملکوتی آن امام راحل و یاد و خاطره او هنوز گوش جانمان را نوازش میدهد.

روز شنبه دوازدهم بهمن ماه،مسئولین و کارکنان مرکز رسیدگی به امور مساجد استان تهران و نواحی آن در محل حسینیه جماران گرد هم جمع شدند تا تجدید میثاقی داشته باشند با آرمانهای بلند امام راحلشان. در این محفل دوستانه کارکنان اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان نیز حضور داشتند.

حجت الاسلام حاتم پوری (معاونت جذب و سازماندهی ائمه جماعات مرکز رسیدگی به امور مساجد) در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه فجر، به این مطلب اشاره نمودند که وقتی انسان به حسینیه جماران وارد می شود روح امام خمینی(ره) را حاضر و ناظر بر خود می بیند. ایشان افزودند: نخستین رمز پیروزی انقلاب ما رهبری امام خمینی(ره) بود که به تعبیر مقام معظم رهبری ایشان تا مرزهای عصمت نیز پیش رفته بودند. دومین عامل پیروزی انقلاب اسلامی همدلی و همراهی مردم با رهبرکبیر انقلاب اسلامی بود. حجت الاسلام حاتم پوری با اشاره به این موضوع که امام راحل، جوانان، بسیجیان ،رزمندگان دفاع مقدس و  مسلمانان جهان را از همین مکان مقدس هدایت مینمودند، ابراز امیدواری کردند ان شاء الله در سایه ولایت مقام معظم رهبری آروزها و آرمان های امام خمینی(ره) را محقق سازیم.

سخنران بعدی مراسم ریاست محترم مرکز رسیدگی به امور مساجد حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری، با بیان اینکه شخصیت امام در طول تاریخ و با گذشت زمان زنده و پررنگتر میگردد،فرمودند این مکان هنوز جلوه گر بیانات امام خمینی(ره) است وحسینیه جماران یادآور مسئولیت های بزرگی است که در این دوره حساس بر عهده ما قرار داده شده و باید قدر شناس آن باشیم و مقدمه تحقق آرزوهای بزرگ را فراهم سازیم. ایشان در خصوص شخصیت و اندیشه امام خمینی(ره) بیان نمودند: جمع ویژگی های نیکو در امام خمینی چیزی است که در انبیای الهی نیز هست و در انسانهای بسیار اندکی این شاخص ها وجود دارد. کار برای خدا و اخلاص دو کلید واژه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران بود و ایشان به همراهی مردم توانستند انقلاب اسلامی را رقم بزنند و ما نیز در حال حاضر باید در صدد تحقق آن آروزها و آرمانهای بلند باشیم و مقدمه ظهور حضرت مهدی(عج) را فراهم سازیم.

در انتهای مراسم نیز مسئولان و کارکنان از نمایشگاه عکسی که در مکان حسینیه بود بازدید نموده و خاطرات انقلاب را مرور نمودند. همچنین ریاست محترم مرکز و تعدادی از کارکنان از بیت حضرت مام (ره) بازدید نمودند. اتاق امام(ره) بسیار ساده و بی تکلف و نشان از زندگی زاهدانه ایشان بود. ساده زیستی سیره عملی عالمان ومجاهدان راه خداست.

                

                

                

                

               

                                                                      

۱۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۵:۵۲
ناحیه شهید اشرفی اصفهانی- مرکز رسیدگی به امور مساجد |

اظهار نظر

ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید